Atopowe zapalenie skóry dieta

Bardzo istotna w kiedy podejmujemy leczenie atopowego zapalenia skóry jest odpowiednia dieta. Przy atopowym zapaleniu skóry może występować nie tolerowania niektórych składników pokarmu. W ciężkiej postaci atopowego zapalenia skóry może pojawić się alergia. Objawy te mijają wraz z wiekiem, ponieważ są spowodowane nie dojrzałością przewodu pokarmowego. Atopowe zapalenie skóry u dzieci starszych charakteryzuje się nadwrażliwością na alergeny pokarmowe pochodzenia roślinnego. W przypadku atopowego zapalenia skóry u noworodków niemowlat zalecane jest jak najdłuższe karmienie mlekiem matki co pomaga chronić organizm dziecka. Zaleca się, aby dzieci były karmione mlekiem matki jak najdłużej się da a przy atopowym zapaleniu skóry jest to szczególnie ważne. Można również przy egzemie ograniczyć z diety matki karmiącej takie składniki pokarmowe, które mogą działać alergizująco na dziecko. W przypadku atopowego zapalenia skóry u starszych dzieci trzeba całkowicie wyeliminować z diety składniki, które mogą działać alergizująco na dziecko - to niektóre poready na temat diety przy AZS z tego poradnika Pamiętaj, aby stopniowo wprowadzać dziecku to diety poszczególne składniki a wtedy łatwiej będziesz mogła stwierdzić na co ma alergie Twoje dziecko.

Atopowe zapalenie skóry profilaktyka

A jaką można zastosować profilaktykę przed atopowym zapaleniem skóry. Kobiety w ciąży oraz karmiące mogą wzbogacić swoją dietę o probiotyki (Lactobacillus, Bifidobacterium). Może to zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby u dziecka jeśli nie jest rodzinnie obciążone atopią.Odpowiednia dieta przy atopowym zapaleniu skóry powinna być zastosowana jako pierwszy element leczenia. Kiedy dziecko lub dorosły ma atopowe zapalenie skóry należy również szczególnie zwrócić uwagę na to jak są prane jego ubrania. Należy je dokładnie płukać i używać specjalnych środków i proszków do prania bez detergentów.Do kąpania dziecka z atopowym zapaleniem skóry najlepiej posłuży nam zwykłe szare mydło.


Poznaj pomocne sposoby, wykorzystywane przez mamę dwójki dzieci chorych na AZS:
Poradnik o atopowym zapaleniu skóry


Jeżeli chcesz pozbyć się uciążliwego świądu, pomóc swojemy dziecku z atopowym zapeleniem skóry zajrzyj do poradnika. Tutaj poznasz skuteczne sposoby na to jak leczyć atopię.

Zobacz jak sobie z poradzić z atopowym zapaleniem skóry »